המסלול האדום עם ברוס פרי

גלגלו למטה כדי להתחיל בהרפתקאה!

קצין הקומנדו הימי לשעבר* ומנהיג המשלחות ברוס פרי, משיל את הקישוטים של הקיום המערבי, וחי לצידם של שבטים, כמו למשל אנשי היער של מרכז גבון, תוך שהוא מאמץ את השיטות והמנהגים שלהם.

בעוד הוא לוקח את ההרפתקאה לתוך עולם חדש לגמרי, פרי מעיז ללכת היכן שמגישים אחרים פוחדים לצעוד: לצוד, לבשל ולאכול כמו יליד והוא אפילו מנסה את הרעלים המקומיים שמיועדים לצרכי פנאי וטקסים. הוא גם בוחן את הדרך שבה ההשפעה המערבית פולשת לתוך האיזורים המרוחקים הללו ושואל האם זה דבר טוב.

*בגיל 18 התקבל פרי לקומנדו הימי המלכותי הבריטי SAS המודל של כל יחידות העילית בעולם (סיסמתה של סיירת מטכ"ל הישראלית "המעז מנצח" היא תרגום של המוטו המפורסם של האס איי אס הבריטי: who dares wins). בגיל 23 פרי הפך לאדם הצעיר ביותר אי-פעם שהיה אחראי על תוכנית האימונים והכושר שלהם.

בפרק הראשון בסדרה "שבט אבוד: אנשי האדי", ניסע לצפון מזרח הודו. הפרק הזה כולל הקרבה של פר. לחצו כאן כדי לצאת למסע!

לאחר ההצלחה המדהימה של "בעקבות השבטים האבודים" מגלה הארצות ברוס פרי יוצא לדרך למסע אפי במורד האמזונאס - הנהר הגדול בעולם. הנהר עוקב אחר נתיב דרך היער הגדול ביותר של כדור הארץ, יש לו את סביבת המחייה בעלת מגוון צורות החיים הכי גדול על כוכב הלכת, והוא משמש בית לכמה מהשבטים בנידחים ביותר על כדור הארץ. זו היא משימה אתגרית מדהימה, שבה פרי עובר יותר מ 6,000 קילומטרים מהנביעה ההררית של הנהר אל החוף היכן שהנהר פוגש את האוקיינוס האטלנטי. כל צעד במסע חושף סיפור מדהים כאשר הוא פוגש אנשי שבטים, מגדלי קוקה, חוטבי עצים, חוואים, מיליונרים, ועובדי מכרות לא חוקיים של האיזור.

בין אם הוא עורך מסע עם רועי לאמות, משחק כדורגל בבגדי דראג בקרנבל, קולט הזיות עם שאמאן, רוכב על סוס פראי ברודיאו או ישן על ערסל גבוה בצמרת היער, המאמצים של פרי הם חסרי גבולות וההתלהבות שלו מדבקת. האמאזונס שהוא מגלה הוא איזור יפהפה מלא באנשים מרתקים, אבל על ידי עזרה בקציר הקוקה, הצטרפות לבהלה לזהב ומפגש עם אלה שמפונה בכוח על ידי כנופיות כריתת היערות, הוא גם חווה את הסכנה ההפקרות והעדר החוק של מרבית האיזור, התסבוכת הנואשת של חלק מהשבטים ומצבם המסוכן של היערות הידועים בתור הריאות של כדור הארץ.

בפרק הראשון בסדרה ההרפתקאה מתחילה היכן שהנהר מתחיל, בצורת זרזיף מים קטנטן בפסגת הר געשי "נואדו מיסמי" בהרי האנדים של פרו. לחצו כאן כדי לצאת למסע!

המגיש של אמאזון מפנה את תשומת ליבו אל המעגל הארקטי. דרכי החיים האופייניות של הילידים, שנשארו כמעט ללא שינוי במשך אלפי שנים, ייפסקו במהלך תקופת חיינו. ציידי יונקים ימיים, כמו האינואיט של צפון גינלנד, יצטרכו למצוא דרכים חדשות כדי לחיות במקום אכזרי זה. הם האחרונים מסוגם. אבל עבור אחרים, העולם המשתנה במהירות הזה מבטיח הזדמנות גדולה. האיזור הארקטי עשיר בנפט, גז ומינרלים. הסקר הגיאולוגי של ארצות הברית מעריך ש 25% מהגז והנפט שטרם התגלו בעולם יכולים להיות ממוקמים מתחת לכיפת הקרח הקוטבית.

יחד עם זאת הסדרה הזו לא תהיה סדרה על הפוליטיקה או המדע של ההתחממות העולמית. מוקד תשומת הלב יהיה אנושי. ברוס, וצוות ההפקה שלו זוכי פרס BAFTA, מצאו דרך לספר סיפורים עולמיים חשובים עם הומור וחמימות, המושכים קהל גדול צעיר לנושאים שלעיתים תכופות קשים. הסידרה היא באותו פורמט כמו של אמאזון שעופף את הצופה, עם פרי שמשבץ את עצמו בשורה של שבטים ילידיים בתוספת מחנות של מערביים שמרוויחים את מחייתם מתוך המשאבים הטבעיים של האיזור.

בפרק הראשון בסדרה, ברוס פרי פוגש את אנשי הסוסים של שבט הסחה ורועי האיילים של שבט האבני בסיביר. לחצו כאן כדי לצאת למסע!


שינוי אחרון: 10/01/2017, 11:54