המסלול הצהוב עם סיימון ריב

גלגלו למטה כדי להתחיל בהרפתקאה!

להקיף את הגלובוס בהרפתקאה צפונית

סיימון ריב מקיף את כדור הארץ סביב חוג הסרטן שאורכו 36,750 קילומטרים, תוך שהוא מבקר 18 מדינות שונות, פוגש אנשים מדהימים, רואה מראות מוזרים ויפהפיים, ונתקל בחיות בר מרהיבות הנתונות בסכנת הכחדה. סיימון מתחיל בבאחה קליפורניה - הרצועה הארוכה של מקסיקו שיורדת לתוך האוקיינוס השקט, סיימון מטייל דרך קובה, איי בהאמה, מאוריטניה, השממה של דרום לוב, הודו, בנגלדש ובורמה לפני שהוא מגיע לבסוף לכמה מהחופים היפים (וגם המלוכלכים) ביותר בעולם. החל מנופים מהממים ועד מדבריות, מכפרי דייגים קטנים אל מלחמות סמים אלימות, סיימון מגלה מה הופך את המקומות האלה לייחודיים בצורה מרתקת.

בפרק הראשון בסדרה "מקסיקו אל איי בהאמה", נתחיל בבאחה קליפורניה שבמקסיקו. לחצו כאן כדי לצאת למסע!

בחוג הגדי הסופר רב המכר סימון ריב יוצא למסע קשה וארוך בן 37,000 קילומטרים סביב הגבול התחתון ביותר של האיזור הטרופי - מקום שיש בו גם יופי כביר וגם סבל אנושי מוחץ. סיימון פונה מזרחה דרך אפריקה, אוסטרליה ודרום אמריקה, ונתקל בנופים עוצרי נשימה ואנשים באמת יוצאי דופן: מבושמנים של הקלהארי וזונות נמיביות שנאבקות במחלת האיידס ועד כורי אבני חן במדגסקר ובני עשרה בפאבלה הברזיליאית שתוארה פעם כמקום הכי מסוכן על כדור הארץ. זהו אוסף של הרפתקאות נועזות, פולחנים משונים וחיות בר אקזוטיות, כולם קשורים יחד על ידי קו בלתי נראה אחד.

כמו ספרי המסעות הטובים ביותר, חוג הגדי מתעמת עם נושאים חשובים של זמננו - הסביבה המשתנה שלנו, עוני, גלובליזציה - בכך שהוא לוקח אותנו למסע גילוי בלתי נשכח.


עבור רוב האנשים קו המשווה הוא רק קו דמיוני הנמשך 40,000 קילומטרים סביב כדור הארץ. אבל המדינות לאורך קו המשווה הן בין הבעיתיות ביותר על כוכב הלכת. בסדרה חדשה זו סיימון יוצא למסע סביב האיזור עם המגוון הביולוגי הטבעי הגדול ביותר ואולי הריכוז הגדול ביותר של סבל אנושי: קו המשווה. בסדרה קו המשווה סיימון פוגש כורתי עצים לא חוקיים, אב ובן מוהלים,  כפריים שיכורים, ואישה צעירה שתקועה במדבר הלוהט. סיימון וצוות ההסרטה של קו המשווה מוגנים על ידי חיילים בשדה הקוקה, ועל ידי אוכפי השלום של האו"ם במכרה זהב. הם נסחטים וננטשים על ידי נהגים בארץ אחת, ונוסעים דרך ארץ אחרת שיש לה 500 קילומטר של דרכים סלולות - למרות שהיא בגודל של כל מערב אירופה. סיימון נרטב עד לשד עצמותיו בשיט רפטינג במים לבנים, מוקף על ידי מיליון ציפורי פלמינגו ונבלע על ידי גל נחשול ענק.

לאחר שמזהירים אותו לגבי נגיף האבולה הקטלני, סיימון מקיא דם וסובל מחום של כמעט 40 מעלות צלזיוס. הוא מאובחן כחולה בקדחת וניצל בזכות תרופה שמופקת מהצמח לענה חד-שנתית שגדל בויטנאם. שבט נידח אחד לוקח את סיימון לפסל המקודש שלהם, בעוד שאב משבט אחר של ציידי ראשים לשעבר מחליט להפוך את סיימון לחלק מן המשפחה. אחרי שהוא נותן במתנה ל"אבא" שלו זוג מכנסיים משובח, סיימון מבורך עם דם, מקבל במתנה חרב קצרה, ומאומץ. סיימון מגלה חברה מונהגת על ידי נשים היכן שהבנות נקראות "פרפרי ברזל", קברי המונים בג'ונגל, ואיים שבהם דייגים הרגו צבי ענק במהלך מחאה. הוא עוזר לקוף-אדם אורגאוטן יתום להגיע לעץ, שוחה עם אריות ים, דג דגי פיראניה, מטפס גובה השקול לחצי הדרך במעלה האוורסט, ומגלה את העיר שהכי בסכנה מפני התפרצויות געשיות. הטיול של סיימון לוקח אותו דרך האומה שעומדת מול המשבר ההומניטרי החמור ביותר בחצי הכדור המערבי, והמדינה האפריקאית שסובלת מהעימות האלים ביותר על פני כדור הארץ מאז מלחמת העולם השנייה.

שינוי אחרון: 10/01/2017, 11:54